Skip to content

Jõulureis-ja pidu ettevõtetele Ahvenamaal

Motivatsioonireis

Muinasjutuline talv ja jõulude ootus Ahvenamaal on eriline, sest avatakse ajalooline jõuluturg Mariehamnis.

Külastame jõuluturgusid, et nautida kohalikke maitseid ja saada osa jõulumeeleolust. Kõikidel turgudel on palju müüjaid, kes pakuvad Ahvenamaa väiketootjate poolt valmistatud jõulutooteid.

Kõik huvilised saavad maitsta ja osta Ahvenamaa hõrgutisi otse tootjatelt.  Pakutakse: õlut, limonaadi,  juustu, leiba ja saia ning palju muudki. Müügil on ka kohalik kaunis ja omanäoline käsitöö. Suurepärane võimalus osta jõulukingitusi.

Tulge ja tähistage advendiaja algust!
Ühendame meie omanäolise ja huvitava ekskursiooni kohalike väiketootjate ning jõuluturgude külastamisega.

Programm
1. päev
19.00
 Kogunemine sadamas. Laeva pardakaartide jagamine.
20.30 Väljub laev Tallinnast Mariehamni. Laevas saab mõnusasti aega veeta ja soovi korral süüa rikkalikku jõuluõhtusööki (lisatasu eest).

2. päev

Hommikusöök laevas (lisatasu eest)
10.00 Saabume Mariehamni.
Ekskursiooni algus sadamast. Ekskursioon kestab 5 tundi. Hiljem jääb veel soovi korral vaba aega Mariehamis veetmiseks.
Ahvenamaa ringreisil tutvume vaatamisväärsuste ja kohaliku eluga ning külastame jõuluturgusid Mariehamnis.

Peatume Badhusbergeti vaateplatvormil, millelt avaneb imearmas linn oma täies hiilguses. Reis viib meid ka Bomarsundi kindlusesse, mille Briti ja Prantsuse väed Krimmi sõja ajal maatasa tegid. Siin asusid kõige suuremad ehitised mis kunagi Ahvenamaale rajatud on, sest siinsest paigast pidi saama tollase Vene keisririigi sõjaline keskus.  Bomarsund on üks oluline märk Vene Keisririigist Ahvenamaal.
Sõidame meeolukasse Amalie limonaaditehasesse, mis valmistab 12 erinevat limonaadi kohalikust toorainest ja imehead siidrit. Suu sulavad Mercedes käsitöö šokolaadid ja pralineed viivad lausa keele alla.

Külastame Stallhageni õlletehast ning sealset suurepärast kauplust, kus on võimalik teha toredaid jõulu sisseoste Ahvenamaa maitsete nautimiseks.
Vaatame Kastelholmi kindluse varemeid – 13. sajandist pärinev kindlus oli Rootsi kuninga Gustav Vasa lemmikpaik. Lossi paremaks kindlustamiseks rajati hiljem vallikraav. Siin on elanud Rootsi kuningas  Gustav Vasa ja kus kuninga  vanem poeg Erik, venna Johani tahtel, veetis  oma vangipõlve.
Lossi kõrval asub kaunis Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseum vanade säilinud hoonetega, mis on siia toodud erinevatest paikadest Ahvenamaal. Muuseumis eksponeeritakse elu-olu Ahvenamaal 1850datel aastatel. Vabaõhumuuseumi kõrval asuvas endises vangimajas, mis tegutses kuni aastani 1975, asub vanglamuuseum. Muuseumis saab ülevaate vangla ajaloost (sissepääs lisatasu eest 2€/1€).  Siin on ka paar mõnusat kohvikut, kus soovi korral on võimalik keha kinnitada.
Lühikese jalutuskäigu kaugusele jääb Smakby, kus saab nautida toitu Soome tuntud koka Michael Björklundi restoranis, samas on ka pruulikoda ja kohalikku käsitööd ning toiduaineid müüv kauplus.

Ringsõit lõpeb Mariehamnis.

16.00 Laev väljub Mariehamni sadamast tagasi Tallinna.
Jõuluõhtusöök laevas (lisatasu eest)

3. päev
Hommikusöök laevas (lisatasu eest)
9.00 Saabub laev Tallinna

Hind
alates 36.-

Hinnad ja kajutid (number tähe taga näitab inimeste arvu kajutis ja hind on ühe inimese kohta):Koht C4 (aknata) kajutis 36.-
Koht C2 (aknata) kajutis 69.-
Koht B4T (aknata; TV) kajutis 59.-
Koht B2T (aknata; TV) kajutis 99.-
Koht B2P (aknata väiksem kajut; üks magab all, teine üleval) kajutis 89.-
Koht A4T (aknaga; TV) kajutis 79.-
Koht A2T (aknaga; TV) kajutis 155.-
Koht B2X (kahekohaline; aknata; lai voodi) 189.-
Võimalusi kajutite osas on veel, küsige hinda!

B2T Inside Comfort Plus

Moodne sisekajut kahele 7. ja 9. tekil. Kajutis on 160 cm laiune mugav voodi. Lisavoodivõimalus puudub. Kajutis on sisetelefon, televiisor ja föön. Pindala 11 m².

B2X Inside Premium

Avar luksuslik sisekajut asub 11. tekil. Kajutis on 160 cm laiune mugav voodi, lisavoodivõimalus puudub. Kajutis on sisetelefon, televiisor, föön ja külmik (joogid hinnas). Pindala 15–16,5 m².

B4F Inside Comfort Family

Avarad aknata perekajutid 7. ja 9. tekil. Kajutis on 160 cm laiune mugav voodi, lisaks üks ülemine ja üks alumine voodi. Kajutis on sisetelefon, televiisor ja föön. Pindala 13 m².

B4V Ville Viking Inside Comfort

Vahva Ville Vikingi teemakajut lastega peredele. 6. tekil asuv sisekajut mahutab 4 reisijat. Kajutis on 160 cm lai voodi, lisaks ülemine ja alumine voodi Ville Vikingi voodipesuga. Kajutis on külmkapp, teler, föön ja sisetelefon. Pindala 13 m².

B2L Inside Large

Avar sisekajut kahele reisijale 6. tekil. Kajutis on 160 cm laiune mugav voodi. Lisavoodivõimalus puudub. Kajutis on sisetelefon, televiisor ja föön. Pindala 11 m².

B4T Inside Standard, TV

Tekk 5 ja 6. Renoveeritud ja moodne sisekajut neljale reisijale. 2 ülemist ja 2 alumist voodit. TV ja sisetelefon.
Pindala 8,5 m².

B4L Inside Large

Avar sisekajut neljale reisijale 6. tekil. Kajutis on 160 cm lai mugav voodi, lisaks üks ülemine ja üks alumine voodi. Kajutis on sisetelefon, televiisor ja föön. Pindala 13 m².

A4T Seaside Standard

Moodne ja hubane aknaga kajut neljale reisijale 5. ja 6. tekil. Kajutis on TV, kaks ülemist ja kaks alumist voodit. Pindala 8,5 m².

A4 Seaside Standard

Merevaatega standardkajut 4 reisijale 5. ja 6. tekil. Kaks ülemist ja kaks alumist voodit. Pindala 8,5 m².

A4R Seaside Standard Allergy

Neljakohaline aknaga kajut allergikutele 5. tekil. Kajuti põrandal on parkett. Kaks ülemist ja kaks alumist voodit. Pindala 8,5 m².

B4 Inside Standard

Neljakohaline sisekajut 5., 6. ja 7. tekil. Kaks ülemist ja kaks alumist voodit. Pindala 8,5 m².

B2P Inside Piccolo

Väike sisekajut kahele reisijale 5., 6. ja 7. tekil. Üks ülemine ja üks alumine voodi. Pindala 7 m².

C4 Economy

Neljakohaline sisekajut 2. tekil. Kaks ülemist ja alumist voodit. Pindala 8,5 m².

Hinnas sisaldub
* sõit valitud kajutis marsruudil Tallinn-Mariehamn-Tallinn
* eestikeelse giid-rühmajuhi teenused

Lisatasu eest

* ekskursioon Ahvenamaal koos jõuluturgude külastamisega (59.-)
* hommikusöök laevas 19.-
* jõuluõhtusöök laevas 47.-
* reisikindlustus

REGISTREERIMINE

Lisainformatsioon
Rävala 8, Tallinn
tel 620 76 76
info@koolitusekspert.ee
koolitusekspert.ee