Liigu sisu juurde

Motivatsioonireis: Linn, mis teeb mind õnnelikuks – unelmate Pariis! 12.-15.04.2024

Motivatsioonireis

Meie seekordne reis Pariisi on täiesti erakordne ja eriline. Külastame nii tavapäraseid kui ka hoopis üllatuslikke kohti maailmalinnas.
Sõidame ka Pariisi lähistele imekaunisse Vaux-le-Vicomte’i lossi, kuhu tavaliselt Eesti turist ei satu.
Lossi peetakse isegi kaunimaks ja huvitavamaks kui Versailles loss.
Väljasõidul teeme peatuse ja jalutuskäigu idüllilises külakeses Barbizon. Naudime imekaunist ja romantilist arhitektuuri, võrratut loodust ja romantikat Pariisi lähistel.
Loomulikult kuulub Pariisi reisi kohustuslikku nimekirja kabaree külastamine. Ja taas väike erinevus!
Meid viiakse vaatama Paradis Latin kabaree vapustavat etendust. Kabaree on vanim Euroopas, asutatud 1803 Napoleon Bonaparte poolt.
Bussiekskursiooni ja jalutuskäiku Pariisis võib taas nimetada omanäoliseks, sest lood, mida kuuleme ja kohad, mida näeme, jõuavad meieni väga-väga huvitavalt.
Kõike seda tänu meie suurepärasele ja võluvale giidile – eestlannale, kes elab Pariisis ning keda võib üllatuslikult pidada hoopis pariislannaks.

Esimene päev
3.45
Kogunemine Tallinna Lennujaamas
5.45-6.35 Lend Tallinn-Riia-Pariis TLN-RIX BT362  ja RIX-CDG BT691 7.25-9.15
9.15 Saabumine Pariisi. Lennujaamas ootab meie suurepärane eestlannast giid.
Alustame Pariisi avastamist linnaekskursiooniga “Parimad paigad Pariisis”.

Bussieksursioon viib meid linna vaatamisväärsematesse ja põnevamatesse paikadesse. Maailmalinnaga tutvumiseks külastame: Triumfikaar ja Champs- Elysées, Eiffeli torn ja Napoleoni sõjakool, Invaliidide hoonetekompleksi kuldne kuppel, Louvre’i muuseum ja Seine’i kaldapealsed, Orsay muuseum ja Uus Sild (Pont- Neuf), Jumalaema Kirik Pariisis (Nôtre- Dame) ja Pariisi häll (Cité saar), Ooperiteater ja Suured Bulvarid, Ritz’i hotell ja Vendôme’i väljak, Madelaine kirik ja Concorde’i väljak.
Teeme pildistamispeatuseid Chaillot’ palee vaateplatvormil, millelt avaneb hingematvalt kaunis vaade Eiffeli tornile ning Jumalaema kiriku juures. Peatume pildistamiseks ka Concorde’i väljakul ja Invaliidide hoonetekompleksi juures ja Montmartrel ning külastame kuulsaid kunstnike kohvikuid.

Peale ekskursiooni kahekäiguline ühine lõunasöök keskaegses restoranis (lisatasu eest).
Õhtupoolikul paneme oma pagasi hotelli ja kellel veel jaksu ning tahtmist, võib teha kena jalutuskäigu linnas, sest meie hotell asub Ladina kvartalis, mitte kaugel Luxemburgi aiast.

Teine päev
Hommikusöök hotellis
Imeline päev Pariisi lähistel “Kuninglik päev lossis” või vaba päev omal käel Pariisi avastades.

Peale hommikusööki väljasõit Pariisist. Kogu maailmas on vaid üks loss, mis on põhjustanud teise veel uhkema lossi tekkimise. Umbes 50 km kaugusele Pariisist jääb Vaux-le-Vicomte’i loss, mille kavandamise juures olid kõik XVI saj korüfeed. Tulemus on vaimustav ning 1661. aastal Louis XIV rahandusministri Nicolas Fouquet’ tarbeks valminud loss on üks prantsuse baroki kaunimaid meistriteoseid. Lossipark on hiljem Versaille’sse kujundatud kuulsa pargi prototüüp ning ületab nii mõnegi meelest viimast.

Nicolas Fouquet, kes kontrollis kuninglikku rahakassat, omas piisavaid rahalisi võimalusi, et enda lossi ehitamiseks palgata kolm kõige paremat oma ala tegijat: parimat võimalikku aedade arhitekti André le Notre’t, suurepärast hoonete arhitekti Louis le Veau’d ja suurimat oma ajastu asjatundjat, kunstnikku Charles le Brun‘i.
Kuidas sellest lossist sai Versailles lossi eelkäija, kuulete ekskursiooni käigus.
Vaux le Vicomte loss on tänasel päeval erakätes ja kuulub hertsog ja hertsoginna Vogüés’ile. Omanikud on huvitatud ajastutruu olustiku hoidmisest.
Lõuna kohapeal organiseeritult (lisatasu eest).

Tagasisõidul peatus idüllilises külakeses Barbizon. Naudime imekaunist ja romantilist arhitektuuri, võrratut loodust ja idülli Pariisi lähistel.


Õhtul etendus Paradis Latin kabarees. Kabaree on vanim Euroopas, asutatud 1803 Napoleon Bonaparte poolt ja ümber ehitatud 1889 Gustav Eiffeli poolt.

Kolmas päev
Hommikupoolikul teeme romantilise jalutuskäigu kaunis Pariisis koos huvitavate lugudega (2-3 tundi Pariisi südames). Naudime südalinna kauneid vaatamisväärsusi ja saame teada põnevaid lugusid inimeste ning ehitiste kohta.

Lõuna omal käel, giidi ja rühmajuhi soovitusel.

Privaatne eestikeelne Louvre tuur (grupis maksimaalselt 25 in) koos giidi ja kellajalise broneeringuga. Vajadusel korraldame kaks tuuri.

Neljas päev
Hommikusöök hotellis
Peale hommikusööki väike vaba aeg jalutamiseks ja Pariisi nautimiseks.
Jätame kohvrid hotelli ja jalutame sadamasse, mis asub meie hotelli lähedal.
Kell 12.00 Laevakruiis Seine’ jõelaeval klaasist laega laeval, mis sõidutab Teid läbi ajaloolise Pariisi.


Transfeer hotellist lennujaama.
18.45-22.30 Õhtune lend Pariis-Tallinn CDG-RIX BT862
22.30
Jõuame Tallinna

Reisipaketi hind:
1299.- / Soodushind püsiklientidele ja varajastele registreerijatele  1099.- (kuni 31.12.2023)

Hinnas sisaldub:

  • lend Tallinn-Pariis-Tallinn
  • rühmajuhi teenus
  • suurepärane eestikeelne giid
  • 3 ööd hotellis 3*
  • 3 hommikusööki hotellis
  • Pariisi linnaekskursioon bussiga
  • jalutuskäik kaunis Pariisis koos huvitavate lugudega (2-3 tundi Pariisi südames)

Lisatasu eest :

* tervisekindlustus või tervise-ja reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest)
* esimese päeva lõuna keskaegses restoranis koos giidiga. Hind 29.-/in
* esimese päeva ühine õhtusöök koos giidiga. Hind 39.-/in
* ekskursioon ja sissepääsupilet Vaux le Vicomte lossi koos lõunasöögiga. Hind 99.-/in
* pilet Paradis Latin kabaree etendusele. Hind 99.-/in, hinnas 1 klaas šampanjat
* Louvre tuur (grupis max 25 in) koos giidi ja kellajalise broneeringuga. Hind 57.-
* ühine lõunasöök peale Louvre tuuri kell 14.00. Hind 39.-
* laevakruiis Seine’ jõelaeval. Hind 19.-/in
* PREMIUM istekoht bussis 25.-/koht (broneeritud istekoht bussis, 1-6 rida)

Hinnad seisuga suvi 2023 ja võivad muutuda!

NB! Alates 1.03.2015 kehtib Pariisis turismimaks. Iga turist peab hotellis ise tasuma vastavalt hotelli kategooriale 1.65 / inimene / öö / 3*** hotellis

NB! Reisil peab kõigil reisijatel, k.a lastel, olema kaasas kehtiv pass või ID-kaart. Meie ei vastuta reisi tühistamise eest ega kompenseeri sellest tulenevaid kulusid, kui reis tühistatakse ebakorrektsete või puuduvate reisidokumentide pärast. Autojuhiluba ei ole reisidokument.

Lennuinfo

Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml. Käsipagasile lisaks võib olla käekott, väike seljakott, fototarvikute kott jne.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukis on võimalik osta toitu kohapeal pardamenüü alusel.

NB! Kuna tegemist on grupilennu-ja broneeringuga, siis individuaalselt toitu ette tellida ei saa. Saame teha tellimuse (lisatasu 5.- reisija kohta kokku mõlemal suunal) nii sinna-kui tagasilennule.

REGISTREERIMINE

Lisainformatsioon
Rävala 8, Tallinn
tel 620 76 76
info@koolitusekspert.ee
koolitusekspert.ee