Liigu sisu juurde

Motivatsioonireis: Lõikuspidu Ahvenamaal

Motivatsioonireis

20.-22.09.2025

Kui sõidate Turust natuke avamere suunas, siis peagi jõuate nagu teise maailma. Punased kaljud, lookas õunapuud, sädelevad lahesopid. Majade ja puude vahelt on vilksamisi näha merd. Kas pole Ahvenamaa idülliline? Ahvenamaa põhisaare lopsakas loodus vastandub selgelt saarestiku punastele kaljudele.

Ahvenamaa on täielikult rootsikeelne, kuid Soome koosseisu kuuluv piirkond, mille kultuuri on aastasadade jooksul mõjutanud nii Soome, Venemaa kui ka Rootsi riik. 6500 saarel elab kokku 27 500 ahvenamaalast.

Ahvenamaa ei ole küll suur, aga pakub väga erinevaid elamusi. Siit on lihtne leida rahu, vaikust, imelist loodust, sõbralikke inimesi ning värvikat ajalugu.

Sügis on Ahvenamaal kauneim aeg. Septembri keskel tähistatakse seal traditsiooniliselt Sköderfesti ehk lõikuspidu, mis on kohalik kõrghetk, siinse toidukultuuri tutvustamise ning traditsioonide säilitamise aeg.
Pika traditsiooniga üritusel külastame kohalikke talusid ja väiketootjaid. Pidustused on toimunud Ahvenamaal juba pikki aastaid ning toonud saarele tuhandeid huvilisi mitmelt poolt.
Lõikuspeol osalemiseks peavad tootjad  igal aastal välja mõtlema midagi uut. Olgu siis selleks lastele suunatud tegevus, traktoritakso käivitamine või uus toode talupoes.
Kõik huvilised saavad maitsta ja osta Ahvenamaa hõrgutisi otse tootjatelt.  Pakutake: õlut, limonaadi, õunu, juustu, mett, hoidiseid, leiba ja saia ning palju muudki. Müügil on ka kohalik kaunis ja omanäoline käsitöö.

Reis sobib suurepäraselt Eesti väiketootjatele, põllumajanduse ning toiduainetetööstusega tegelevatele inimestele ning käsitööhuvilistele.

Programm
1. päev
19.00 Kogunemine sadama A-terminalis. Laeva pardakaartide jagamine.
20.30 Väljub laev Tallinnast Mariehamni. Laevas saab mõnusasti aega veeta ja soovi korral süüa rikkalikku õhtusööki (lisatasu 46.-)

2. päev
Hommikusöök laevas (lisatasu 19.-)
9.00 Saabume Mariehamni.
Ekskursiooni algus sadamast. Ekskursioon kestab ca 5 tundi. Hiljem jääb veel soovi korral vaba aega Mariehamis veetmiseks.
Ahvenamaa ringreisil tutvume vaatamisväärsuste ja kohaliku eluga ning külastame Avatud Talude Päeva raames erinevaid väiketootjaid.

Peatume Badhusbergeti vaateplatvormil, millelt avaneb imearmas linn oma täies hiilguses.  Reis viib meid ka Bomarsundi kindlusesse, mille Briti ja Prantsuse väed Krimmi sõja ajal maatasa tegid. Siin asusid kõige suuremad ehitised mis kunagi Ahvenamaale rajatud on, sest siinsest paigast pidi saama tollase Vene keisririigi sõjaline keskus.  Bomarsund on üks oluline märk Vene Keisririigist Ahvenamaal.
Külastame Stallhageni õlletehast ning sealset suurepärast kauplust, kus on võimalik teha toredaid sisseoste Ahvenamaa maitsete nautimiseks.
Vaatame Kastelholmi kindluse varemeid – 13. sajandist pärinev kindlus oli Rootsi kuninga Gustav Vasa lemmikpaik. Lossi paremaks kindlustamiseks rajati hiljem vallikraav. Siin on elanud Rootsi kuningas  Gustav Vasa ja kus kuninga  vanem poeg Erik, venna Johani tahtel, veetis  oma vangipõlve.
Lossi kõrval asub kaunis Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseum vanade säilinud hoonetega, mis on siia toodud erinevatest paikadest Ahvenamaal. Muuseumis eksponeeritakse elu-olu Ahvenamaal 1850datel aastatel. Vabaõhumuuseumi kõrval asuvas endises vangimajas, mis tegutses kuni aastani 1975, asub vanglamuuseum. Muuseumis saab ülevaate vangla ajaloost (sissepääs lisatasu eest 2€/1€).  Siin on ka paar mõnusat kohvikut, kus soovi korral on võimalik keha kinnitada.
Lühikese jalutuskäigu kaugusele jääb Smakby, kus saab nautida toitu Soome tuntud koka Michael Björklundi restoranis, samas on ka pruulikoda ja kohalikku käsitööd ning toiduaineid müüv kauplus.
Ringsõit lõpeb Mariehamnis. Omal käel võivad soovijad käia 1903 aastal ehitatud ja muuseumina tegutseval purjelaeval Pommern (sissepääs lisatasu eest 17€/8€). Sama piletiga pääseb ka Meremuuseumisse.

19.00 Laev väljub Marienhamni sadamast tagasi Tallinna4
Õhtusöök laevas (lisatasu 46.-)

3. päev
Rikkalikum hommikusöök (brunch) laevas (lisatasu 26.-)
10.45 Saabub laev Tallinna

Hind
alates 39.-

Hinnad ja kajutid (number tähe taga näitab inimeste arvu kajutis ja hind on ühe inimese kohta):Koht C4 (aknata) kajutis 39.-
Koht C2 (aknata) kajutis 69.-
Koht B4T (aknata) kajutis 49.-
Koht B2 (aknata) kajutis 79.-
Koht B2P (aknata väiksem kajut; üks magab all, teine üleval) kajutis 65.-
Koht A4T (aknaga; TV) kajutis 61.-
Koht A2T (aknaga) kajutis 122.-
Kajutite võimalusi on veel mitmeid!

B2T Inside Comfort Plus

Moodne sisekajut kahele 7. ja 9. tekil. Kajutis on 160 cm laiune mugav voodi. Lisavoodivõimalus puudub. Kajutis on sisetelefon, televiisor ja föön. Pindala 11 m².

B2X Inside Premium

Avar luksuslik sisekajut asub 11. tekil. Kajutis on 160 cm laiune mugav voodi, lisavoodivõimalus puudub. Kajutis on sisetelefon, televiisor, föön ja külmik (joogid hinnas). Pindala 15–16,5 m².

B4F Inside Comfort Family

Avarad aknata perekajutid 7. ja 9. tekil. Kajutis on 160 cm laiune mugav voodi, lisaks üks ülemine ja üks alumine voodi. Kajutis on sisetelefon, televiisor ja föön. Pindala 13 m².

B4V Ville Viking Inside Comfort

Vahva Ville Vikingi teemakajut lastega peredele. 6. tekil asuv sisekajut mahutab 4 reisijat. Kajutis on 160 cm lai voodi, lisaks ülemine ja alumine voodi Ville Vikingi voodipesuga. Kajutis on külmkapp, teler, föön ja sisetelefon. Pindala 13 m².

B2L Inside Large

Avar sisekajut kahele reisijale 6. tekil. Kajutis on 160 cm laiune mugav voodi. Lisavoodivõimalus puudub. Kajutis on sisetelefon, televiisor ja föön. Pindala 11 m².

B4T Inside Standard, TV

Tekk 5 ja 6. Renoveeritud ja moodne sisekajut neljale reisijale. 2 ülemist ja 2 alumist voodit. TV ja sisetelefon.
Pindala 8,5 m².

B4L Inside Large

Avar sisekajut neljale reisijale 6. tekil. Kajutis on 160 cm lai mugav voodi, lisaks üks ülemine ja üks alumine voodi. Kajutis on sisetelefon, televiisor ja föön. Pindala 13 m².

A4T Seaside Standard

Moodne ja hubane aknaga kajut neljale reisijale 5. ja 6. tekil. Kajutis on TV, kaks ülemist ja kaks alumist voodit. Pindala 8,5 m².

A4 Seaside Standard

Merevaatega standardkajut 4 reisijale 5. ja 6. tekil. Kaks ülemist ja kaks alumist voodit. Pindala 8,5 m².

A4R Seaside Standard Allergy

Neljakohaline aknaga kajut allergikutele 5. tekil. Kajuti põrandal on parkett. Kaks ülemist ja kaks alumist voodit. Pindala 8,5 m².

B4 Inside Standard

Neljakohaline sisekajut 5., 6. ja 7. tekil. Kaks ülemist ja kaks alumist voodit. Pindala 8,5 m².

B2P Inside Piccolo

Väike sisekajut kahele reisijale 5., 6. ja 7. tekil. Üks ülemine ja üks alumine voodi. Pindala 7 m².

C4 Economy

Neljakohaline sisekajut 2. tekil. Kaks ülemist ja alumist voodit. Pindala 8,5 m². NB! Võib esineda müra.

Hinnas sisaldub
* sõit valitud kajutis marsruudil Tallinn-Mariehamn-Tallinn
* eestikeelse giid-rühmajuhi teenused

Lisatasu eest

* ekskursioon Ahvenamaal koos Avatud talude päeva külastamisega (59.-)
* hommikusöök laevas 19.-
* õhtusöök laevas 46.-
* brunch (rikkalikum hommikusöök laevas) 26.-
* reisikindlustus

NB! Reisil peab kõigil reisijatel, k.a lastel, olema kaasas kehtiv pass või ID-kaart. Meie ei vastuta reisi tühistamise eest ega kompenseeri sellest tulenevaid kulusid, kui reis tühistatakse ebakorrektsete või puuduvate reisidokumentide pärast. Autojuhiluba ei ole reisidokument.

REGISTREERIMINE

Lisainformatsioon
Rävala 8, Tallinn
tel 620 76 76
info@koolitusekspert.ee
koolitusekspert.ee