Liigu sisu juurde

Motivatsioonireis “Imeline Gotland ja kaunis Visby linn” 10.-12.07.2024

Motivatsioonireis

Keset laiuvat sinist merd asub Läänemere üks suurim ja salapäraseim saar – rooside saareks kutsutud GOTLAND. Gotland on üks ajalooliselt rikkamaid piirkondi Rootsis. Gotlandil leidub palju keskaegseid kirikuid ja muinasaja rajatisi: kivilaeva varemeid, kalmusid ja kindluseid. Siin on  puutumatu ja rikkalik taimestik, pehmed rannaliivad, armsad külakesed ning lambakarjad.
Kogu Gotland ehk eesti keeli Ojamaa on üks suur vaatamisväärsus oma kargelt kauni põhjamaise looduse ja kummaliste maastikega. Arhailisuse poolest paistab aga enim silma Farö saar.

Balti mere pärliks kutsutud ning samal ajal Gotlandi keskuseks olev Visby linn on 20 000 elanikuga, üle 5000 aasta vanune hansalinn. Ent Visby ei ole ainult ajalooline linn, vaid ka moodne, kaasaegne ning saginat täis keskus. Visbyt peetakse kõige paremini säilinud keskaegseks linnaks Põhja-Euroopas. Säilinud on paarsada keskaegset maja siugjalt looklevate tänavate ääres, samuti kümnete tornidega linnamüür, millel pikkust ligi 3,4 km. Öeldes Visby – tunneme kohe rooside ja laevatõrva lõhna.

Travel Back in Time: Visby, a Scandinavian Jewel - Tourism on the Edge

Esimene päev
18.30-19.15 Kogunemine Tallinna reisisadama D-terminalis EXITravel piletite registreerimise kassas II korrusel.
20.00 Väljub laev Tallinnast. Soovi korral buffet’ õhtusöök (lisatasu eest).

Laevas on palju erinevaid võimalusi vaba aja veetmiseks. Külastada saab kaupluseid, nautida baaride ja restoranide melu. Laevas on alati leida ka elavat muusikat. Hoogsama ajaviite jaoks leidub diskomuusikat, tantsimise jaoks elavat orkestrimuusikat.

Teine päev
07.00 Hommikusöök laeva buffet’ restoranis (lisatasu eest)
09.00 Saabub laev Visbysse.
09.00-09.30 Ekskursioonidel osalejad kogunevad sadama ees reisibussidesse.
18.00 Suletakse pääs laeva
18.30 Väljub laev Tallinna suunas.
Õhtusöök laeva buffet’ restoranis (lisatasu eest)

Kolmas päev
07.00-10.00 Hommikusöök laeva buffet’ restoranis (lisatasu eest)
14.00 Saabub laev Tallinna.

NB! Programmis võib reisikorraldajast mitteolenevalt esineda muudatusi.

Ekskursioonide võimalused:
1. Visby linnaekskursioon / ca 1,5 tundi (29.-)
2. Saaretuur Faröle ja Visby linnaekskursioon (pakett)/ ca 5,5 tundi (69.-)
3. Saaretuur Põhja-Gotlandile / ca 4 tundi (49.-)
4. Saaretuur Põhja-Gotlandile ja Visby linnaekskursioon (pakett)/ ca 5,5 tundi (59.-)

A laid-back summer holiday on the charming Swedish island of Gotland | House & Garden
 •    Saaretuur Faröle ja Visby linnaekskursioon / ca 7 tundi (69.-)

  Ekskursioon algab sadamast. Sõidame mugava bussiga Almedaleni parki, kus teeme väikese jalutuskäigu. Seejärel siirdume keskaegsesse, muinasjutulisse Visby vanalinna. Munakivisillutisega tänavaid ääristavad maalilised majakesed, kummituslikud kirikute varemed ning arvukad kohvikud ja restoranid. Visby on rootslastele lemmikpaik suviseks puhkuseks ja mõnusaks ajaveetmiseks. Soe suvi toob nähtavale Visby linna rooside ilu, mis õitsevad kõikjal. Ajalooliste majade vahel võib tunda laevatõrva lõhna, mis on iseloomulik just Visbyle. Teeme väikese jalutuskäigu üle 100 aasta vanuses Visby botaanikaaias ja külastame suursugust Toomkirikut. Jalutuskäigu lõpus naudime Högklinti kaljudelt tervele linnale avanevat maalilist vaadet.
Visby Cruise Port | Location, Things to do, Excursions

Seejärel koguneme bussidesse, et alustada saareekskursiooniga. Meie ekskursioon viib meid Põhja-Gotlandile ja Farö saarele.

Gotland - ett väldigt gott land | Land

Läbime Bro, Tingstäde, Lärbro ja jõuame Gotlandi põhjapoolseimasse linna Fårösundi, kust sõidame praamiga kaunile Fårö saarele. Külastame Fårö kirikut, mis on pärit 12. sajandis ning läbinud uuenduskuuri 18. sajandil.  Faröl oli Rootsi ühe tuntuima filmirežisööri Ingmar Bergmani suvekodu. Siin on filmitud ka mitmed tema filmid. Külastame Ingmar Bergmani hauda.

Seejärel ootab meid omapärane Langhammar, kus teeme huvitava jalutuskäigu sealsete kõige uhkemate kivisammaste ehk raukarite juurde. Meri, tuuled ja jää on aastatuhandete jooksul vorminud lubjakivist uskumatuid põnevaid kujusid, mis ulatuvad kuni 30 m kõrguseni. Kerge lõuna Faröl (sisaldub hinnas).

Tio raukområden på Gotland - Gotlands officiella inspirationssida

Suundume tagasi Gotlandile. Teeme Bro kiriku juures väikese peatuse ja külastame kirikut, kus asub omapärane kamber neile, kes omal ajal ei tohtinud kirikusse siseneda või soovisid kirikut seestpoolt silmitseda kui kirik oli suletud.

Category:Bro kyrka, Gotland - Wikimedia Commons

Ekskursiooni lõpuks jõuame tagasi Visbysse. Buss viib kõik soovijad otse sadamasse. Võimalus teha kiire jalutuskäik linnas ja sõita transfeeribussiga (tasuline) sadamasse.

 • Saaretuur Põhja-Gotlandile ja Visby linnaekskursioon / ca 5,5 tundi (59.-)

Ekskursioon algab sadamast. Sõidame mugava bussiga Almedaleni parki, kus teeme väikese jalutuskäigu. Seejärel siirdume keskaegsesse, muinasjutulisse Visby vanalinna. Munakivisillutisega tänavaid ääristavad maalilised majakesed, kummituslikud kirikute varemed ning arvukad kohvikud ja restoranid. Visby on rootslastele lemmikpaik suviseks puhkuseks ja mõnusaks ajaveetmiseks. Soe suvi toob nähtavale Visby linna rooside ilu, mis õitsevad kõikjal. Ajalooliste majade vahel võib tunda laevatõrva lõhna, mis on iseloomulik just Visbyle. Teeme väikese jalutuskäigu üle 100 aasta vanuses Visby botaanikaaias ja külastame suursugust Toomkirikut. Jalutuskäigu lõpus naudime Högklinti kaljudelt tervele linnale avanevat maalilist vaadet.

In English - Gotlands officiella inspirationssida

Peale linnaekskursiooni sõidame bussiga linnast välja. Näeme ka kaasaegset Visbyt, uusi elumaju, kust avanevad maalilised vaated merele.
Üleval kaljuserval, maalt ja merelt hästi nähtaval, on näha võllapuud. Visbys asuv võllapuu on ainuke säilinud keskaegne võllapuu kogu Skandinaavias. Teeme väikese peatuse ning suundume edasi Põhja-Gotlandit avastama.
Astume sisse kohalikku tšillifarmi (Överstekvarn Chili Gotland), kus saab näha väga erinevaid tšillisorte ning teha sisseoste vahvas kaupluses. Kuulus kohalik sinepiõli peaks samuti müügis olema!

Veidi aja pärast jõuame kaunisse Lickershamni kalurikülla. Külakese ümbrus pakub sürrealistlikku maastikku, mis on inspireerinud paljusid luuletajaid ja kunstnikke.

Lickershamn 2.jpg | iHusbil

See piirkond on kuulus raukarite poolest, mis on mereranna lähedalt leitud geoloogilised moodustised, mis tekkisid võimsate merelainete erosiooni tagajärjel. Kuulsad raukarid meenutavad kaljusid, on teravate vertikaalsete servadega ja moodustavad huvitavaid kujusid. Lickershamnil on kaljune rannajoon ja valgeid kive täis rannad.  Siinkandis asub ka Gotlandi suurim rauk, “Jungfrun” või “Neiu”.

Jungfrun, Jungfruklint, blå Jungfrun

Teeme toreda peatuse. Saab jalutada rannas, otsida väga erilisi kive ja teokarpe, osta jäätist ning kohvi ja võimalik, et ka värsket suitsukala.Edasi suundume saare sisealadele ja teeme peatuse Stenkyrka kiriku juures.Tegemist on keskaegse kirikuga Stenkyrkas. Kuigi praegune kirik pärineb 13. sajandist, eelnes sellele tõenäoliselt üks Gotlandi varasemaid kirikuid selles kohas. Gutasaga järgi ehitas mees nimega Lickajr Tark Gotlandile ühe esimestest kirikutest. Esimene kirik oli kindlasti puidust. Nimi Stenkyrka (sõna-sõnalt rootsi keeles: kivikirik) viitab sellele, et ka kivikirik on väga varane, ajast, mil kivist ehitised olid veel küllalt ebatavaline nähtus, et paigale nime anda. Kirikus domineerib suur torn, mida kirjeldatakse kui Gotlandi kaunemaid kirikutorne.

Kirikus asub ka Gotlandi vanim dateeritud hauakivi, aastast 1200.

Stenkyrka Church - Wikidata

Stenkyrka kirikust veidi idas asub Gotlandi üks suuremaid hauavälju, Little Bjärs Grave Field (Lilla Bjärs gravfält). Saare vanima tee ääres, mis praegu on ainult jalgrada, on rohkem kui 1000 nähtavat kivi- ja pronksiajast pärit hauda.

Hjulkorsgraven, Gotland – Kulturbilder
gravfält | gotlanduppochner & bornholmuppochner

Edasi möödume saare suurimast järvest. Tingstäde järv on Gotlandi suuruselt teine ​​järv Bästeträski järve järel. Järv asub 44 m üle merepinna. Järve kasutati sõdadevahelisel perioodil vesilennukite maandumiskohana.

Astume korraks sisse ka Bro kirikusse, kus on väga huvitav ja eriline kõrvalruum, kus inimesed, kes kirikusse siseneda ei tohtinud, said väikese akna kaudu sees toimuvat jälgida. Kiriku arhitektuur on romaani ja gooti elementide segu. Sisustuses on nii mõndagi keskajast, sealhulgas Sigrafi ristimisvaagen ja seinamaalingud.

Bro Church, Gotland - Wikipedia

Ekskursioon lõpeb Visbys ja Teil jääb aega linnas ringi jalutada ning kohalikku elu nautida. Sadamasse saate kõndida (1,7 km) või transfeeribussiga vanalinnast (lisatasu 11EUR) kindlatel kellaaegadel (info rühmajuhilt).

 • Saaretuur Põhja-Gotlandile / ca 4 tundi (49.-)

Ekskursiooni kirjeldus ülalpool, välja arvatud Visby linn. Ekskursioon lõpeb Visbys ja Teil jääb aega linnas ringi jalutada ning kohalikku elu nautida.

Reisi hind
alates 66.- reisija kohta

Kajutite hinnad (number näitab inimeste arvu kajutis):Koht E4 kajutis 66.-
Koht E3 kajutis 99.-
Koht E2 kajutis 149.- (voodid all, kõrvuti)
Koht B4 sisekajutis 109.-
Koht B3 sisekajutis 148.-
Koht B2 sisekajutis  222.- (voodid all, kõrvuti)
Koht A4 (aknaga) kajutis 159.-
Koht A3 (aknaga) kajutis 216.-
Koht A2 (aknaga) kajutis 324.- (voodid all, kõrvuti)
Koht APremium (aknaga kajut; lai voodi) kajutis 300.-
Koht De Lux kajutis 630.-

NB! Alates 13.06.2022 lisandub kütuse lisatasu  20.- reisija kohta ja alates 2024 emissiooni lisatasu  ehk Euroopa Liidu heitkogustega kauplemise süsteem 9.- reisija kohta.

Club One kliendikaardi omanikele lisanduvad laevapiletite eest boonuspunktid.

$!{image.alt-text.data}

E-kajut

Laeval on 23 aknaga ja 7 aknata E-klassi kajutit (8 m²), mis asuvad 5. ja 8. tekil.
Aknaga 2-kohalises kajutis (E2 kajut) on kaks üheinimesevoodit ja 4-kohalises kajutis (E4 kajut) on neli üheinimesevoodit, kaks üleval ja kaks all. Kajutite asukoha tõttu võib sinna kostuda müra.

 • üheinimesevoodid
 • riidenagid ja peeglilauakomplekt
 • TV
 • WC, dušš

Laeva infost on võimalik laenutada fööni.

$!{image.alt-text.data}

B-kajut

Aknata 2- ja 4-kohalised kajutid (8 m²) asuvad 5., 8. ja 9. tekil ning 3-kohalised kajutid 8. tekil.
Aknata 2-kohalises kajutis (B2 kajut) on kaks üheinimesevoodit, 3-kohalises kajutis (B3 kajut) on kaks üheinimesevoodit all ja üks voodi üleval ning 4-kohalises kajutis (B4 kajut) on neli üheinimesevoodit, kaks üleval ja kaks all.

 • üheinimesevoodid
 • riidenagid ja peeglilauakomplekt
 • TV
 • WC, dušš

Laeva infost on võimalik laenutada fööni.

$!{image.alt-text.data}

A-kajut

Aknaga 2-kohalised kajutid (9 m²) asuvad 5., 8. ja 9. tekil, 3-kohalised 8. tekil ning 4-kohalised 5. tekil.
Aknaga kahekohalises kajutis (A2-kajut) on kaks üheinimesevoodit, kolmekohalises kajutis (A3-kajut) on kaks üheinimesevoodit all ja üks voodi üleval ning neljakohalises kajutis (A4-kajut) on neli üheinimesevoodit, kaks üleval ja kaks all.

 • üheinimesevoodid
 • riidenagid ja peeglilauakomplekt
 • TV
 • WC, dušš

Laeva infost on võimalik laenutada fööni.

$!{image.alt-text.data}

A Premium

Aknaga 2-kohalised kajutid (9 m²) asuvad 8. ja 9. tekil.

 • kaheinimesevoodi
 • riidenagid ja peeglilauakomplekt
 • TV
 • WC, dušš

Laeva infost on võimalik laenutada fööni.

$!{image.alt-text.data}

De Luxe

Mugavad ja ruumikad aknaga 2-kohalised kajutid (10–14 m²) asuvad 8. tekil ja 9. tekil. Kajutit saab broneerida kuni kahele täiskasvanule ja ühele kuni 5-aastasele lapsele ilma omaette voodikohata.

Hind sisaldab lukshommikusööke restoranis Grill House ja minibaari.

 • kaheinimesevoodi
 • diivan/tugitool, minibaar
 • TV, sisetelefon, Wi-Fi Premium
 • WC, dušš, föön

Hinnas sisaldub:
* Eestikeelse rühmajuhi teenus
* Laevasõit Tallinn-Visby-Tallinn
* Koht valitud kajutis

Lisatasu:
* Kütuse lisatasu laevafirmale  alates 13.06.2022 (20.-)
*
Emissiooni lisatasu alates 2024 ehk Euroopa Liidu heitkogustega kauplemise süsteem (9.-)

Soovi korral:
*
Buffet’ õhtusöök laevas (42.-)
Buffet’ hommikusöök laevas (20.-)
Erihommikusöök (24.-)
* Saaretuur Faröle ja Visby linnaekskursioon (pakett)/ ca 7 tundi (69.-)
* Saaretuur Põhja-Gotlandile ja Visby linnaekskursioon (pakett) / ca 5,5 tundi (59.-)
* Saaretuur Põhja-Gotlandile / ca 4 tundi (49.-)
* Visby linnaekskursioon / ca 1,5 tundi (29.-)
* Tervisekindlustus ja reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest)
* PREMIUM istekoht bussis 25.-/koht (broneeritud koht bussis, 1-6 rida)
Tervisekindlustus ja reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest)

NB! Reisil peab kõigil reisijatel, k.a lastel, olema kaasas kehtiv pass või ID-kaart. Meie ei vastuta reisi tühistamise eest ega kompenseeri sellest tulenevaid kulusid, kui reis tühistatakse ebakorrektsete või puuduvate reisidokumentide pärast. Autojuhiluba ei ole reisidokument.

REGISTREERIMINE

Lisainformatsioon
Rävala 8, Tallinn
tel 620 76 76
info@koolitusekspert.ee
koolitusekspert.ee