Liigu sisu juurde

Vaimustav Lissabon ja Portugali kaunimad rannikulinnad 13.-17.05.2024

Motivatsioonireis

Euroopa lääneservale jõe ja ookeani kaldale rajatud kosmopoliitne Lissabon asub seitsmel mäel ja pakub huvi juba ainuüksi maastiku ja arhitektuuri kauni kooskõla poolest.
Portugali pealinn Lissabon on unikaalse suurlinliku hõnguga kontrastiderohke linn, mis ei jäta kedagi ükskõikseks. Siit võib leida palju erakordset arhitektuuri, lahedaid ajaveetmiskohti ja põnevaid muuseume.

Lissaboni vanim osa on Alfama, mille kohal kõrgub Püha Georgi kindlus, kust alla vaadates avaneb väga kaunis pilt ümbruskonnale. Kindlasti tasub külastada ka Belemi kvartalit, kus asub linna üks sümboleid – kuulus Belemi torn ja samuti Dos Jerónimose klooster.
Peale vaatamisväärsuste pakub Lissabon ka erinevaid meelelahutusi, mitmeid ostuvõimalusi, õdusaid restorane hea söögi ja veiniga ning lõbusat ööelu.

Ookeaniäärsed kuurortid Cascais ja Estoril on siinse piirkonna populaarseimad suvituskohad. Endisest kalurikülast – Cascaist on saanud ärilinnak ja ostuparadiis. Samuti on Cascais Euroopa parimaid paiku lainelauduritele.

Lissaboni linna ja ranna kooslus on harmoonilisem kui mis tahes muus maailma paigas. See elegantne päikesepaisteline linn meenutab oma ajast ja arust kommete ning tavadega ladina muinasjuttu.

Lissabonist loodes paiknev Sintra on roheline ja ilus ajalooline linnake, mis 19. sajandil oli armastatud paljude poeetide ja kirjanike (näiteks Byron) poolt. Linna suurimaks väärtuseks on kaunis tervik, mis on sündinud parkide, aedade ja paleede maitsekast planeerimiseks. Sintra kanti 1995. aastal UNESCO maailmapärandi nimekirja just kultuurmaastikuna.

1. päev
07.10
Kogunemine Tallinna Lennujaamas
09.10-10.00 ja 12.50-15.30 Lend Tallinn-Riia-Lissabon
Alustame tutvumist Portugali pealinna Lissaboniga. Sõidame bussiga Lissaboni kesklinna, kus vaatame suursuguseid väljakuid ja teeme jalutuskäigu vanalinnas. Pärast lõunapausi (vabal valikul) sõidame Belem´i linnaossa, et tutvuda kuulsate maadeavastajate ajajärguga Portugali ajaloos.
Õhtupoolikul saabume mugavasse 3* hotelli.

Porto city guide: How to spend two days in Portugal's second city | The Independent | The Independent

2. päev – OBIDOS, FATIMA, NAZARE
Hommikusöök hotellis.
Põnev päev, mil külastame Portugali kolme imelist linna: Obidos, Nazare ja Fatima.
Terve päev kestvat reisi alustame imekaunist väikelinnast Obidosest, mis on ümbristetud suure lossimüüriga ja olevat kuulunud Portugali printsessi kaasavara hulka. Pärast ekskursiooni saab igaüks vaba aja, et  iseseisvalt linnas ringi jalutada.
Meie reis jätkub kunagises kalurikülas Nazares. Käime Unesco maailmapärandi nimistusse kuuluvas  Batalha kloostris.  Päev lõpeb Fatimas – omapärases palverändurite pühas linnas. Õhtul jõuame tagasi Lissaboni.

Cascais – Hotel Dah

3. päev SINTRA, CABO DA ROCA, CASCAIS
Hommikusöök hotellis
Päevane väljasõit, mil külastame Portugali kuningate paleesid Sintras: Palacio Nacional de Sintrat ja Pena paleed. Käime paigas, “kus lõppeb maa ja algab meri” ehk mandri-Euroopa kõige läänepoolsemas punktis – Cabo da Rocas. Peatume 140 m kõrgusel kaljul asuva majaka juures ning naudime vaadet ookeanile. Puhkame Cascais` rannas.

Õhtul on võimalik külastada rahvuslikku restorani (lisatasu eest) veetes õhtu kauneid ja melanhoolseid fado laule kuulates.

Fado on Portugali rahvalik muusikastiil, nukker ballaaditaoline laul, mida saadetakse viiulil, kitarril või 12-keelsel portugali kitarril. Nimetus tuleneb ladinakeelsest sõnast fatum – saatus.

Laulude teemaks on tihti nostalgia, õnnetu armastus ja saatus. Maitseme ka Portugali rahvusroogi caldo verdet ja bacalhaod.

Best Nazaré big wave surfing **videos** | Red Bull Surf

 4. päev LISSABON
Hommikusöök.  Jätkame tutvumist Lissaboniga. Vaba aeg. Võimalus iseseisvalt külastada muuseume, näitusi ja muid vaatamisväärsusi. Võimalik jalutada Lissaboni vanalinna tänavatel, nautida kohvikuid või teha sisseoste Euroopa ühes modernsemas linnas.

Let's go to Baixa: where the heart of Lisbon beats! - We Love F Tourists

5. päev LISSABON
Vaba aeg Lissabonis jalutamiseks.

Lisbon Travel Guide | U.S. News Travel

Transfeer lennujaama
16.15-22.35 ja 23.15-00.05 Lend Lissabon-Riia-Tallinn

Reisi hind
1299.- / Soodushind 1099.- (kuni 01.04.2024)

Hinnas sisaldub

* Lennupilet Tallinn-Lissabon-Tallinn
* Lennujaamamaksud (seisuga 2023)
* Sõit kõigi mugavustega bussis
* 4 ööd Lissabonis 3* hotellis (2-in. toad),
* 4 hommikusööki
* Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused (kulutuurireisi ostjale)

Lisatasu eest:
* Ühene majutus hotellis 270.-
* Muuseumide ja teiste tasuliste objektide orienteeruvad hinnad:

  • Palacio Nacional Sintras 9 €, 4,50 € al. 65 a., 7,50 alla 18 a., alla 14 a. tasuta
  • Palacio Pena Sintras 13,50 €, 11 € 6-17 a., 12,50 € al. 65 a, alla 6 a. tasuta
  • Sintra kohalik buss 5 €
  • Fado õhtu koos õhtus

REGISTREERIMINE

Lisainformatsioon
Rävala 8, Tallinn
tel 620 76 76
info@koolitusekspert.ee
koolitusekspert.ee